Connect with us

Global

Rusya: Ukrayna Yeni Anlaşma Taslağı Gönderdi

Published

on

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’nın Rusya’ya geçtiğimiz çarşamba günü yeni bir anlaşma taslağı sunduğunu açıkladı.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Rusya’ya geçtiğimiz çarşamba günü yeni bir anlaşma taslağı sunduğunu söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgali 43. gününde devam ederken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov devam eden görüşmelere ve son gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MEKSİKA’DA ENFLASYON RAKAMLARI ZİRVEDE

Ukrayna’nın Rusya’ya yeni bir anlaşma taslağı gönderdiğini belirten Lavrov, “Ukrayna’nın gönderdiği taslağın, İstanbul’da sunduğu önerilerden farklı” olduğunu söyledi.

“Ukrayna, Moskova ile görüşmeleri durdurmaya ve baltalamaya çalışıyor” açıklamasında bulunan Lavrov, “Tüm provokasyonlara rağmen Rusya, Ukrayna ile görüşmelere devam edecek ve kendi anlaşma teklifini önerecek” ifadelerini kullandı.

“Kabul edilemez”
Lavrov, “Ukrayna’nın, Donbas ve Kırım Putin-Zelenskiy görüşmesinde ele alınması teklifi kabul edilemez.” açıklamasında bulundu.

ABD’ye tepki gösteren Lavrov, “Washington, Zelenskiy’i savaşı sürdürmeye zorluyor” söylemlerinde bulundu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans