Connect with us

Global

Rusya: Ukrayna Yeni Anlaşma Taslağı Gönderdi

Published

on

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’nın Rusya’ya geçtiğimiz çarşamba günü yeni bir anlaşma taslağı sunduğunu açıkladı.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Rusya’ya geçtiğimiz çarşamba günü yeni bir anlaşma taslağı sunduğunu söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgali 43. gününde devam ederken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov devam eden görüşmelere ve son gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MEKSİKA’DA ENFLASYON RAKAMLARI ZİRVEDE

Ukrayna’nın Rusya’ya yeni bir anlaşma taslağı gönderdiğini belirten Lavrov, “Ukrayna’nın gönderdiği taslağın, İstanbul’da sunduğu önerilerden farklı” olduğunu söyledi.

“Ukrayna, Moskova ile görüşmeleri durdurmaya ve baltalamaya çalışıyor” açıklamasında bulunan Lavrov, “Tüm provokasyonlara rağmen Rusya, Ukrayna ile görüşmelere devam edecek ve kendi anlaşma teklifini önerecek” ifadelerini kullandı.

“Kabul edilemez”
Lavrov, “Ukrayna’nın, Donbas ve Kırım Putin-Zelenskiy görüşmesinde ele alınması teklifi kabul edilemez.” açıklamasında bulundu.

ABD’ye tepki gösteren Lavrov, “Washington, Zelenskiy’i savaşı sürdürmeye zorluyor” söylemlerinde bulundu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans