Connect with us

Global

Meksika’da Enflasyon Rakamları Zirve Yaptı

Published

on

Meksika’da enflasyon yakıt fiyatlarındaki artış öncülüğünde 21 yılın en yüksek seviyesini gördü. Bu yükseliş, ülke Merkez Bankası’nın üzerindeki faiz artış baskılarını da artırdı.

Meksika’da yıllık enflasyon Mart’ta %7.45 olarak açıklandı.

Enerji ürünleri ve gıda fiyatlarını içermeyen çekirdek enflasyon bu dönemde yıllık yüzde 6.78 oldu. Bu, Nisan 2001’den beri en yüksek seviyede.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇİN’DE KORONAVİRÜS ENGELİ

Çekirdek enflasyonda devam eden yükselişle birlikte, enflasyondaki artışın tahmin edilenden daha kalıcı olduğuna dair endişeleri de artırıyor.

Meksika Merkez Bankası yetkilileri son 3 toplantıda politika faizini 50’şer baz puan artırdı. Bankanın enflasyon nedeniyle faiz artırımlarına devam etmesi bekleniyor. Banka ilk çeyrekte enflasyonun zirve yapacağını, yıl sonunda yüzde 5.5’e gevşeyeceğini öngörüyor. Bankanın enflasyon hedefi ise yüzde 3 seviyelerinde.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans