Connect with us

Global

Çin’in Şanghay Limanlarında Koronavirüs Engeli

Published

on

Çin’de karantinalar nedeniyle Şanghay’ın en büyük limanında dondurulmuş gıda ve kimyasal taşıyan konteynerler bekletilmek zorunda kalınıyor. Tır şoförlerine uygulanan virüs testleri de ürün sevkiyatlarını yavaşlatıyor.
Ocean Network Express, limandan alınacak konteynerleri taşımak için yeterince tır olmadığını belirtirken, Şirket limanda şu an normal işleyişin sürdüğünü ancak dondurulmuş ürün taşıyan konteynerlerin limanda yığıldığını ve kritik seviyelere ulaştığı açıklamasında bulundu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SPK’DAN YENİ DÜZENLEME

Yaşanan tır sıkıntısı şirketleri de olumsuz etkilerken, Şanghay 2 yıldır devam eden Covid-19 vakalarının son dönemdeki merkezi haline geldi. Kentte sadece dün 20 bin yeni vaka açıklandı.

Şoförlerin maruz kaldığı karantinalar Çin’in diğer bölgelerinde de teslimatların gecikmesine neden oldu.

Şanghay’da dondurulmuş gıda ve kimyasalların bulunduğu bazı konteynerlerin diğer limanlara sevk edilebileceği ifade ediliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans