Connect with us

Global

UniCredit, Ukrayna Krizi Üzerine Rusya’nın Otkritie Satış Sürecinden Çıktı

Published

on

UniCredit SpA, Rus kredi kuruluşu Otkritie Bank FC’nin satın alınmasına yönelik araştırmalarında daha fazla devam etmeyecek. CEO Andrea Orcel ise bölgedeki jeopolitik gerilimlere atıfta bulundu.

Orcel, Cuma günü yaptığı basın toplantısında bankanın tüm yıl kazançlarını açıklayarak, UniCredit’in olası bir satın alma konusunu araştırdıktan sonra kurtarılan Rus kredi kuruluşuna ilişkin gerekli özeni göstermekten çekildiğini söyledi.

UniCredit, bankanın karlılığı artırmak için birleşme ve satın alma fırsatlarını araştırma planlarının bir parçası olarak Otkritie’ye ilgi göstermişti. Aynı zamanda, Rusya ile Ukrayna arasında ortaya çıkan bir savaş ihtimali, iş ortamını kargaşaya sürükledi.
Otkritie, çoğu eski sahiplerine bağlı borçlar altında battıktan sonra, ülkenin şimdiye kadarki en büyük kurtarmasının bir parçası olarak 2017 yılında kamulaştırılan, sistemik olarak önemli bir Rus bankasıdır. Hisselerini elden çıkarma seçeneklerini gözden geçiren Bank of Russia, birkaç stratejik yatırımcının satış sürecine katılmaya ilgi gösterdiğini ve halka arzın merkez bankasının Otkritie’den çıkması için bir seçenek olmaya devam ettiğini söyledi.

UniCredit, hissedarlara değer katması koşuluyla birleşme ve devralmaları dikkate alacağını taahhüt etmişti. Bir anlaşma, kıdemli bir anlaşma yapıcı olan Orcel’in, geçen yıl zor durumdaki yerel borç veren Banca Monte dei Paschi di Siena SpA’yı devralmak için İtalyan hükümetiyle yaptığı karmaşık ve nihayetinde başarısız müzakereleri geride bırakmasına yardımcı olacak.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın fiyatları yükseliyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları yükseliyor

Altın fiyatları Asya piyasalarında yükseliş gösterdi. Başta FED’in Ocak sonundaki toplantı tutanakları olmak üzere ABD’nin faiz oranlarına ilişkin yeni veriler beklerken doların gerilemesi, altındaki toparlanma desteklendi.

Yine de değerli metal, faizlerin uzun süre daha yüksek kalacağı beklentisiyle altının görünümü gölgelendiği için $2.000 ila 2.050 dolarlık işlem aralığında kaldı.

Spot altın yüzde 0,3 artışla 2.029,89 dolara yükselirken Nisan vadeli altın, yüzde 0,1 artışla 2.040,75 dolar oldu.

Continue Reading

Global

Altın vadeli işlemleri yükselişte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın Vadeli İşlemleri Cuma günü düşüşte.

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda Nisan ayı için yüzde 0,03 düşerek onsu $2.00’dan işlem gördü.

Altın, $1.996,40 seviyesinde destek bulurken, $2.047,30 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex bölümünde Gümüş Mart ayı için yüzde 0,29 arttı ve onsu $23,02 ‘dan işlem görürken Bakır Mart ayı için yüzde 0,36 arttı ve libresi $3,77 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans