Connect with us

Global

UniCredit, Ukrayna Krizi Üzerine Rusya’nın Otkritie Satış Sürecinden Çıktı

Published

on

UniCredit SpA, Rus kredi kuruluşu Otkritie Bank FC’nin satın alınmasına yönelik araştırmalarında daha fazla devam etmeyecek. CEO Andrea Orcel ise bölgedeki jeopolitik gerilimlere atıfta bulundu.

Orcel, Cuma günü yaptığı basın toplantısında bankanın tüm yıl kazançlarını açıklayarak, UniCredit’in olası bir satın alma konusunu araştırdıktan sonra kurtarılan Rus kredi kuruluşuna ilişkin gerekli özeni göstermekten çekildiğini söyledi.

UniCredit, bankanın karlılığı artırmak için birleşme ve satın alma fırsatlarını araştırma planlarının bir parçası olarak Otkritie’ye ilgi göstermişti. Aynı zamanda, Rusya ile Ukrayna arasında ortaya çıkan bir savaş ihtimali, iş ortamını kargaşaya sürükledi.
Otkritie, çoğu eski sahiplerine bağlı borçlar altında battıktan sonra, ülkenin şimdiye kadarki en büyük kurtarmasının bir parçası olarak 2017 yılında kamulaştırılan, sistemik olarak önemli bir Rus bankasıdır. Hisselerini elden çıkarma seçeneklerini gözden geçiren Bank of Russia, birkaç stratejik yatırımcının satış sürecine katılmaya ilgi gösterdiğini ve halka arzın merkez bankasının Otkritie’den çıkması için bir seçenek olmaya devam ettiğini söyledi.

UniCredit, hissedarlara değer katması koşuluyla birleşme ve devralmaları dikkate alacağını taahhüt etmişti. Bir anlaşma, kıdemli bir anlaşma yapıcı olan Orcel’in, geçen yıl zor durumdaki yerel borç veren Banca Monte dei Paschi di Siena SpA’yı devralmak için İtalyan hükümetiyle yaptığı karmaşık ve nihayetinde başarısız müzakereleri geride bırakmasına yardımcı olacak.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans