Connect with us

Global

Thodex Sahibi Yurt Dışında Açıklama Yaptı

Published

on

Thodex sahibi Yurt dışında açıklama yaptı. Thodex’in yurt dışına çıkan kurucusu Faruk Fatih Özer, bulunduğu açıklamada Türkiye’ye geri döneceğini ifade etti.

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer, paylaştığı açıklama metninde şu ifadelerde bulundu:

Yaşamış olduğumuz süreç ile ilgili olarak kamuoyu ve Thodex Platformumuzu kullanan Sayın kullanıcılarına açıklama ihtiyacı doğmuştur.

Öncelikle ifade etmek isterim ki; kamuoyunda şirketim Koineks Teknolojileri A. Ş. ve sahibi olduğu Thodex platformu hakkında ortaya atılan açıklamaların birçoğu mesnetsizdir.

700.000’e yakın kullanıcının bulunduğu ve işlemlerde bulunduğu Thodex platformu bugüne kadar hiç kimseyi mağdur etmediği gibi bundan böyle de mağdur etmeyecektir. 2018 yılında şirketimize yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırı sonucunda meydana gelen 25.000.000,00-TL. zararı hiçbir kullanıcımıza yansıtmaksızın şirketimiz kendi olanakları ile tolere etmiş ve tekrardan bir siber saldırı olayı yaşamamak için ciddi alt yapı sistem değişikliğinde bulunmuştur.

Yaşanan süreçte şirketin gerek mali yapısı gerek kullanıcı sayısı dikkate baz alındığında hem yurt içi hem de yurt dışı birçok yatırımcının dikkatini toplamış, uluslararası seviyede çok ciddi ortaklık teklifleri almıştır. Ortalama 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri esnasında mali ve dijital veriler beraber incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit etmiştir. Bunun neden ve kaynaklarının ne olduğunu tespit etmek için Thodex Platformu geçici bir süre ile işleme kapatılmıştır. Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı sürdürürken şahsım olarak da yurt dışı yatırımcı ile son görüşmeleri yapmak için 19.04.2021 tarihinde yurt dışına çıkmış bulunmaktayım.

Şirket hesaplarında yapılan ayrıntılı incelemede yaşanan siber saldırı olayının sürdüğünü ve bir kısım hesap sahiplerinin doğru bilgilere ulaşılamadığı tespit olunmuştur.

22.04.2021 günü kamuoyuna yansıyan ve ortalama 391.000 kişinin yaklaşık 2 milyar USD zarar ettirerek ortadan kaybolduğum iddiaları doğru değildir. İnsaf ve izan sınırlarını aşan bu iddialara acilen cevap vermek için bu açıklamayı yapma zaruretim doğmuştur.

Öncelikle; ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında tehlikeli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı doğrultusunda şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibar ile; öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna bildiririm.

Ayrıca; birtakım kişi ve kişilerin kendilerini uzman olarak tanıtma sureti ile gerek sosyal medyada gerekse basın yayın organları aracılığıyla kamuoyuna 2 milyar usd gibi akla, mantığa ve hesaba uymayan bir tutar ile düşünce oluşturması da kabul edilebilir değildir. Zira; bırakınız thodex’in işlem hacmini bütün türkiye’deki kripto para platformlarının işlem hacmi bu düzeyde değildir.

THODEX Yerli Kripto Para Borsası
Thodex’in yurt dışına çıkan kurucusu Faruk Fatih Özer, bulunduğu açıklamada Türkiye’ye geri döneceğini ifade etti.

Sonuç olarak; şirketimizin kayıtları daha önce de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların bilgisine aktarılmış olup herhangi bir usulsüzlük olmadığı ilgili kurumların kayıtları ile de onaylanmıştır.

Bu süreç, doğruluğu olmayan ve abartılmış söylemler ile bir iftira kampanyasına dönüşmüş olup hem kullanıcıların hem de şahsımın zararına neden olmaktadır. Zira; bizim tespitlerimize göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları sonuçlandıktan sonra ödemeleri gerçekleştirilecektir. Bugün itibariyle piyasa değeri yaklaşık 40 milyon USD olan şirketimiz ticari hayatını sürdürebilecek iken kamuoyunda oluşturulan mağduriyet algısı sonucunda şirketimizin ticari hayatına devam etmesi engellenmeye çalışılmaktadır.

Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim temel, şirketimiz tarafından yapılmayan bilgilendirmelere itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içinde Türkiye’ye dönüş yaparak Adli makamlar ile iş birliği içinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin engellemesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim. Önemle bilinmesini isterim ki; hayatımın hiçbir döneminde ne devletime ne de milletime zarara uğratacak tek bir faaliyetim olmadığı gibi böyle bir düşüncenin dahi tarafıma atfedilmesini zul kabul ederim.

Bu suret ile; gerek şahsım gerekse de şirketim hakkında yapılan olumsuz karalama kampanyasına itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Enflasyonda ılımlı düşüş

Published

on

By

Türkiye enflasyon verisi açıklandı

Enflasyonda ılımlı düşüş
Kasım ayında yıllık tüketici enflasyonu Ekim ayına göre ılımlı da olsa hızlanma gösterdi. Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık olarak yüzde 61,98 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre Kasım’da aylık artış yüzde 3,28 olarak gerçekleşti.

Ekim’de yıllık enflasyon yüzde 61,36 seviyesine gerilemişti.

Çekirdek göstergede ise yatay seyir izlendi. Kasım’da yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,89 oldu. Ekim ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,76 olarak kaydedilmişti.

Continue Reading

Altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı

Published

on

By

altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı
Kasım ayı geride kalırken, ons altın aylık performansına baktığımızda yüzde 5 seviyelerinde değer kazandı.
Özellikle Amerika’dan gelen ekonomik veriler ile birlikte FED’in önümüzdeki yıl faiz indirimine başlayabileceği yönelik beklentiler arttı. Bu beklentiler ile dolar baskılanırken değerli metallerde ise yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz gün ABD kanadından gelen GSYİH verileri izlendi. Yayınlanan veriye göre ülke ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 5,2 büyüyerek beklentilerin üzerinde büyüme gösterdi. Bu rakam ise 2021 yılının son çeyreğinden itibaren en güçlü büyüme olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading

Global

Petrol OPEC öncesinde yatay seyirde

Published

on

By

OPEC+’nın-üretim-kesintileri-odağında-petrol-geri-çekiliyor

Petrol OPEC öncesinde yatay seyirde
Küresel gösterge olan Brent, önceki iki seansta neredeyse yüzde 4 yükseliş gösterdikten sonra varil başına 83 dolar civarında işlem gördü. ABD ham petrolü ise 78 dolar altında kaldı. OPEC+’ın ağır toplarından Suudi Arabistan, gelecek yıl yeniden petrol fazlası oluşmaması için diğer üyelere üretimi kısıtlama konusunda kendisine katılma konusunda baskı yapmaya devam ediyor. Fakat Perşembe günü yapılacak toplantı öncesinde Angola ve Nijerya gibi ülkelerden gelen baskıyla karşı karşıya.

Üyeler, günde 1 milyon varil veya daha fazla miktarda daha derin bir toplu kesintinin düşünülebileceğini söyledi. ABD’den yapılan rekor ihracatlar da dahil olmak üzere üretici grubu dışında gelen bol arzın ortasında, grup çapında indirimlerin olmaması, Brent’in son iki ayda yaklaşık yüzde 13 düşmesiyle birlikte petrol fiyatlarında daha fazla zayıflamaya yol açabilir. Uluslararası Enerji Ajansı bu ayın başlarında piyasanın gelecek yıl tekrar fazlaya döneceğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans