Connect with us

Global

Kripto Ödeme Şirketi Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Published

on

Kripto ödeme şirketi faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Merkez Bankası’nın kripto varlıkları ile ilgili ödeme yasağı getiren düzenlemesinin sonrasında ödeme şirketi Digilira Pay, faaliyetlerini bitirme kararı aldı. Şirketin CEO’su Serkan Bayar, alternatif çözümler arayacaklarını dile getirdi.

Merkez Bankası’nın ödemelerde kripto varlıkları kısıtlayan yönetmeliği finansal teknoloji sektörü bölgesinde etkilerini hemen hissetirmeye başladı.

Ödeme şirketi Digilira Pay faaliyetlerini bitirme kararı aldı.

Twitter hesabından bilgilendirmede bulunan Digilira Pay CEO’su Serkan Bayar başka çözümler arayacaklarını ifade etti. Bayar, yönetmeliğin etkileri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Kripto para sahiplerinin güncel kurlardan al-sat yapmasına imkan tanıyacak olan blokzincir ödeme köprümüz Digilira Pay’i doğrudan etkileyen bir yönetmelik. Gerçekten ne söyleyeceğimi bilemiyorum ve çok üzgünüm. Alternatif çözümleri düşüneceğiz.

Tüm işlemlerin açık bir şekilde blokzincire yazıldığı, tarafların vergi ile ilgili beyanlarını bütünü ile tamamladığı, özellikle yurt dışından ülkemize gelecek olan kişilerin kripto paralarının itibari paraya dönüştürme işlemi yaparak ekonomimize kazandırıldığı bir modelden geldiğimiz nokta…

Bunca emek, kan, ter, gözyaşı… Tüm ekip arkadaşlarımın çabası ve dünyanın en iyi blokzincir ödeme geçidini yapabilmek için geri adım attıkları kariyerleri. Tabii ki yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz! Burada yapamazsak yapabileceğimiz yerlerde işimizi hakkı ile yapacağız.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans