Connect with us

Global

Takipte Borcu Olanlara Ziraat Bankasından Yeni Ödeme

Published

on

Takipte borcu olanlara Ziraat Bankası’ndan yeni ödeme sistemi. Ziraat Bankası, pandemi sürecinde uygun imkanları ile hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için yürütmeye aldığı kredi paketlerine ek olarak şimdi de takipte borcu olan müşterilerine ek olarak yeni bir ödeme imkânı sağlıyor.

Bu imkanlar dahilinde takip hesaplarında borcu olan kurumsal, tarımsal ve bireysel müşteri kitlelerin, vadesinde veya ödenmesi gereken tarihte ödeyemeyerek 31.12.2020 tarihi itibari ile takip hesaplarına geçiş yapmış kredilerine ödeme kolaylığı sunuluyor.

Temerrüt faizi ile takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek şartı ile; bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, aşağıda belirtilmemiş tutarlar içerisinde mevcut olan müşteriler, takipteki borçlarını bir seferde ödemek şartıyla bu imkândan yararlanabileceklerdir.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten bir sonraki dönem için temerrüt veya başka isim altında herhangi bir faiz tahsil edilmeyecektir. Başka bir deyiş ile Ziraat Bankası müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar işlemiş olan faizi ödemek durumunda kalmayacaklardır.

Uygulamanın, 8 Mart 2021-30 Haziran 2021 tarihlerinde geçerliliği olacaktır.

Takip hesaplarına intikal bakiyesine ait sınırların; bireysel kredi müşterileri için 100 Bin TL, tarımsal kredi müşterileri için ise 500 Bin TL ve diğer kurumsal kredi müşterileri içinse 500 Bin TL olarak kararı verilmiştir.

Daha çok habere ulaşmak için; https://bugunfinans.com/?post_types=&s=tar%C4%B1m

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

Global

Enflasyonda ılımlı düşüş

Published

on

By

Türkiye enflasyon verisi açıklandı

Enflasyonda ılımlı düşüş
Kasım ayında yıllık tüketici enflasyonu Ekim ayına göre ılımlı da olsa hızlanma gösterdi. Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık olarak yüzde 61,98 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre Kasım’da aylık artış yüzde 3,28 olarak gerçekleşti.

Ekim’de yıllık enflasyon yüzde 61,36 seviyesine gerilemişti.

Çekirdek göstergede ise yatay seyir izlendi. Kasım’da yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,89 oldu. Ekim ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,76 olarak kaydedilmişti.

Continue Reading

Altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı

Published

on

By

altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı
Kasım ayı geride kalırken, ons altın aylık performansına baktığımızda yüzde 5 seviyelerinde değer kazandı.
Özellikle Amerika’dan gelen ekonomik veriler ile birlikte FED’in önümüzdeki yıl faiz indirimine başlayabileceği yönelik beklentiler arttı. Bu beklentiler ile dolar baskılanırken değerli metallerde ise yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz gün ABD kanadından gelen GSYİH verileri izlendi. Yayınlanan veriye göre ülke ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 5,2 büyüyerek beklentilerin üzerinde büyüme gösterdi. Bu rakam ise 2021 yılının son çeyreğinden itibaren en güçlü büyüme olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans