Connect with us

Global

AMB yetkilisinden şahin açıklama

Published

on

euro-merkez-bankası.jpg

Avrupa Merkez Bankasının şahin isimlerinden olan Holzmann enflasyonun yüksek seyrinin devam etmesi durumunda yeni faiz artışlarının mümkün olacağını belirtti

Avusturya Merkez Bankası Başkanı Holzmann ücret pazarlıkları ve artan petrol fiyatları gibi Euro Bölgesi enflasyonuna yönelik tehditlere dikkat çekerek “Bazı şoklar bizim daha fazla faiz artırmamızı gerektirebilir. Enflasyon kontrol altına alınmalı” dedi.

Yatırımcılar enflasyon yüzde 2’lik hedefe gerileyene kadar Avrupa Merkez Bankasının uzun süre borçlanma maliyetlerini kısıtlayıcı seviyede olması bekliyor.

AMB İcra Kurulu Üyesi Frank Elderson da “Hala çok belirsizlik mevcut. Bu nedenle kararları toplantı bazında ve veri odaklı olarak alıyoruz. Şimdiden tahminlerde bulunmak bu yaklaşımla uyumlu olmaz” açıklamasında bulundu.

Bazı politika yapıcılar şu an yüzde 4 seviyesinde bulunan politika faizinin zirve seviyeye ulaştığını ve ekonomik büyümeyle mücadele nedeniyle yeni bir faiz artışı olmayacağını ifade ediyor.

Bazıları ise enflasyonist risklerin devam ettiğini ve AMB tarihindeki en agresif sıkılaşma politikasının bittiğini söylemek için henüz erken olduğunu belirtiyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans