Connect with us

Global

Asya borsalarında karışık seyir

Published

on

Yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankası’nın Nisan toplantısından gösterge politika faizini yüzde 3,6 oranında sabit tutarken faiz artırımına devam edip etmeyeceğini yakından takip edecekler.

Avustralya’da S&P/ASX 200, merkez bankası kararı öncesinde finansal hisselerin kayıplara yol açmasıyla birlikte yüzde 0,17 düşüş yaşadı. Japon Nikkei 225 önceki kazançlarını sildi ve marjinal bir şekilde düşüş gösterdi. Topix ise yüzde 0,33 düştü.

Güney Kore’de Kospi, ülkenin enflasyon oranının 14 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 3,7’ye gerilemesiyle birlikte yüzde 0,6 yükseldi. Kosdaq ise 1.34 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,1 yükseliş gösterirken Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,25 arttı. Anakara Çin piyasaları Salı günü tatil nedeniyle kapalıydı.

Amerika Birlişik Devletleri’ndebir gecede hisse senetleri, JPMorgan Chase’in 2008’den bu yana ülkedeki en büyük banka iflasının ardından First Republic Bank’ı devralmasıyla düşüşle sonuçlandı. Anlaşma, Wall Street için Fed’in faiz kararı toplantısı öncesinde çok önemli bir haftada geldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması yüzde 0,14, S&P 500 yüzde 0,04 ve Nasdaq Bileşik yüzde 0,11 düştü.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans