Connect with us

Global

Asya borsalarında karışık seyir

Published

on

Yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankası’nın Nisan toplantısından gösterge politika faizini yüzde 3,6 oranında sabit tutarken faiz artırımına devam edip etmeyeceğini yakından takip edecekler.

Avustralya’da S&P/ASX 200, merkez bankası kararı öncesinde finansal hisselerin kayıplara yol açmasıyla birlikte yüzde 0,17 düşüş yaşadı. Japon Nikkei 225 önceki kazançlarını sildi ve marjinal bir şekilde düşüş gösterdi. Topix ise yüzde 0,33 düştü.

Güney Kore’de Kospi, ülkenin enflasyon oranının 14 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 3,7’ye gerilemesiyle birlikte yüzde 0,6 yükseldi. Kosdaq ise 1.34 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,1 yükseliş gösterirken Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,25 arttı. Anakara Çin piyasaları Salı günü tatil nedeniyle kapalıydı.

Amerika Birlişik Devletleri’ndebir gecede hisse senetleri, JPMorgan Chase’in 2008’den bu yana ülkedeki en büyük banka iflasının ardından First Republic Bank’ı devralmasıyla düşüşle sonuçlandı. Anlaşma, Wall Street için Fed’in faiz kararı toplantısı öncesinde çok önemli bir haftada geldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması yüzde 0,14, S&P 500 yüzde 0,04 ve Nasdaq Bileşik yüzde 0,11 düştü.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans