Connect with us

Global

FED kararı sonrasında piyasalarda neler oluyor?

Published

on

FED kararı sonrasında piyasalarda neler oluyor?

FED Başkanı Powell’ın Çarşamba günü gazetecilere yaptığı açıklamaların sonrasında hisse senetleri düşüşe geçti. FED faiz oranlarını beklentilerdeki gibi çeyrek puan yükseltti. Powell, finansal koşulların sıkılaştığını söyledi ve bankacılık sektöründeki krizin işleri daha da yavaşlatabileceğinin altını çizdi.

Fed’in ekonomik projeksiyonları bu yıl sadece bir faiz artışı daha öngörüyor.

Faizler, bu yıl Aralık ayından bu yana değişmeyen beklentilere göre yüzde 5,1’e yükselecek fakat Powell, enflasyon ile mücadelenin bitmediğini kabul etti. Enflasyon tahmininde bazı olumlu tahminler bulunuyor daha önce yüzde 5,4 olarak tahmin edilen enflasyon oranı, yıl sonunda yüzde 3,3’e gerileyeceği düşünülüyor.

Bankacılık sistemindeki sorunların, ekonomiyi ne kadar yavaşlatacağı konusundaki belirsizlik, yatırımcılar tarafından iyi karşılanmadı ve onların, hisse senetlerini terk edip Dow’u 500 puandan fazla düşürmesine yol açtı.

Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan daha fazla ekonomi verisi, yatırımcılara, önümüzdeki hafta açıklanacak kişisel tüketim harcamaları endeksi de dahil olmak üzere enflasyon konusunda ne durumda olunduğuna dair bir fikir verecek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans