Connect with us

Global

Kılıçdaroğlu’undan seçim açıklaması

Published

on

Kılıçdaroğlu'undan seçim açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin ertelenmesinin mümkün olmadığını, zamanında yapılacağını açıkladı.

Bugün basın açıklamasında bulunan CHP lideri, hükümetin seçimleri ertelemek için rolü belli isimleri öne sürdüğünü, fakat seçimlerin ertelenmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Yaptığı açıklamada YSK’nın böyle bir karar almasının hukuka aykırı olacağının altını çizen Kılıçdaroğlu şunları söyledi. “Halkıma açık ve net söylüyorum, seçimler zamanında olacak. Hukuk devleti, Anayasa, yasalar ve yasaların oluşturduğu kurumlar bunu çok iyi bilsinler, bu ülkede seçimler zamanında yapılacak.

Seçim savaş dışında ertelenemez, savaş durumunda bile kararı Meclis verir. Anayasa madde 78 çok açık ve ortada, tıpkı Anayasa 101. maddede olduğu gibi.

TBMM’de de YSK’de de afet halinde seçimi erteleme diye bir yetki yoktur. Söylüyorum, aklınızdan bile geçirmeyin. YSK böyle bir talebi dillendirirse, demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur. Biz bunu böyle okuyacağız. Kendilerine şimdiden ifade edeyim.” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans