Connect with us

Global

Deprem bölgesinde yağış yok

Published

on

Deprem bölgesinde yağış yok

Türkiye’yi kedere boğan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde hava durumu enkaz altındakiler kadar çıkarılanlar içinde büyük önem taşıyor.

Meteoroloji’nin yaptığı son hava durumu tahminlerine göre; deprem bölgesinde hava parçalı bulutlu olacak, yağış beklenmiyor.

Depremden etkilenen Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, ve Hatay’da kar yağışlarının hafiflediği zaman zaman rüzgarın hızını artıracağı tahmin ediliyor.

Enkaz altında kalan yüzlerce vatandaşın bulunduğu deprem bölgesinde uzmanlar yaşam savaşında hava sıcaklıklarının da önemli bir rol oynayacağını belirtiyor.

Kahramanmaraş’ta havanın bugün parçalı ve çok bulutlu olacağını, en düşük sıcaklığın sıfırın altında 6, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülüyor.

Gaziantep’te parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir havanın hakim olacağı, sıcaklığın eksi 4 ile 4 arasında olacağı tahmini söyleniyor.

Hatay ve Osmaniye’de az bulutlu ve rüzgarlı, sıcaklığın eksi 3 ile 9 derece, Malatya’da gece ve sabah sisli ve puslu bir havanın yanı sıra düşük sıcaklık tahmini söz konusu. Malatya’da sıcaklık eksi 6 ile eksi 11 arasında öngörülüyor.

Diyarbakır ve Kilis’te ise havanın parçalı bulutlu ve hafif rüzgarlı olacağı, sıcaklıkların eksi 4 ile 6 derece arasında olacağı belirtiliyor. Şanlıurfa ve Adana ise diğer illere göre biraz daha rüzgarlı sıcaklıklar sıfır ile 10 derece arasında tahmin ediliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans