Connect with us

Global

Deprem bölgesinde yağış yok

Published

on

Deprem bölgesinde yağış yok

Türkiye’yi kedere boğan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde hava durumu enkaz altındakiler kadar çıkarılanlar içinde büyük önem taşıyor.

Meteoroloji’nin yaptığı son hava durumu tahminlerine göre; deprem bölgesinde hava parçalı bulutlu olacak, yağış beklenmiyor.

Depremden etkilenen Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, ve Hatay’da kar yağışlarının hafiflediği zaman zaman rüzgarın hızını artıracağı tahmin ediliyor.

Enkaz altında kalan yüzlerce vatandaşın bulunduğu deprem bölgesinde uzmanlar yaşam savaşında hava sıcaklıklarının da önemli bir rol oynayacağını belirtiyor.

Kahramanmaraş’ta havanın bugün parçalı ve çok bulutlu olacağını, en düşük sıcaklığın sıfırın altında 6, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülüyor.

Gaziantep’te parçalı bulutlu ve rüzgarlı bir havanın hakim olacağı, sıcaklığın eksi 4 ile 4 arasında olacağı tahmini söyleniyor.

Hatay ve Osmaniye’de az bulutlu ve rüzgarlı, sıcaklığın eksi 3 ile 9 derece, Malatya’da gece ve sabah sisli ve puslu bir havanın yanı sıra düşük sıcaklık tahmini söz konusu. Malatya’da sıcaklık eksi 6 ile eksi 11 arasında öngörülüyor.

Diyarbakır ve Kilis’te ise havanın parçalı bulutlu ve hafif rüzgarlı olacağı, sıcaklıkların eksi 4 ile 6 derece arasında olacağı belirtiliyor. Şanlıurfa ve Adana ise diğer illere göre biraz daha rüzgarlı sıcaklıklar sıfır ile 10 derece arasında tahmin ediliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans