Connect with us

Global

Bowman: Daha fazla faiz artışına ihtiyaç var

Published

on

Bowman: Daha fazla faiz artışına ihtiyaç var

Bowman, Salı günü Florida Bankacılar Birliği ile düzenlenen bir etkinlikte “Son aylarda, bazı enflasyon ölçütlerinde düşüş gördük, ancak yapacak daha çok işimiz var, bu nedenle, Aralık toplantımızdan sonra belirttiğimiz gibi, FOMC’nin para politikasını sıkılaştırmak için faiz oranlarını artırmaya devam etmesini bekliyorum” açıklamasında bulundu.

Politika yapıcılar, geçtiğimiz yıl kırk yılın en yüksek seviyesine ulaşan enflasyonu bastırmaya çalışırken, sıkılaştırma politikasını bitirmedikleri mesajını vermeye devam ediyor. Yetkililer, Aralık ayında oy birliği ile yatım puanlık bir artışı onaylayarak faiz oranındaki hedefi yüzde 4,25 ila yüzde 4,5 aralığına getirdi.

Toplantıda açıklanan yeni ekonomik tahminler, 19 Fed yetkilisinden 17’sinin bu yıl oranların yüzde 5’in üzerine çıktığını gördüğünü gösterdi. Hiçbir politika yapıcı 2023’te faiz oranlarını düşürmeyi beklemiyor. Yetkililer bir sonraki toplantıyı 31 Ocak-20 Şubat arasında yapacak.

Bowman, gelecekteki faiz hareketlerinin ölçeğinin ve yetkililerin faiz artırımlarını ne zaman durduracağı noktanın enflasyonda olanlara göre belirleneceğini belirterek, “enflasyonun zirve yaptığına dair ikna edici işaretler” görmek istediğini ve bunun olduğuna dair “tutarlı” kanıtlar aradığını da sözlerine ekledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans