Connect with us

Borsa

Borsa İstanbul’da neler oluyor?

Published

on

Borsa İstanbul'da neler oluyor?

Borsa İstanbul endeksi güne yüzde 0,23 düşüşle 4.946,62 puandan başladı. BIST 100, geçtiğimiz gün, 4,883 – 5.010 puan aralığında hareket eden BIST 100 endeksi 4.957 puanda günü kapattı. BIST 100, son duruma göre geçen hafta 5.091,68 puanda zirveyi gördükten sonra satıcılı konuma geçti.

Borsa açılışında en çok talep gören sektörlerin başında yüzde 1’in üzerinde artış göstere odun, kağıt ve baskı, basit metaller ve sigorta vardı. Kimyasal, petrol ve plastik yüzde 1,5’in üzerinde düşüş yaşadı. Ardından elektrik ve sınai endeksinin de güne ekside başlayan hisselerin başında yer aldı.

Günün ilk işlem saatlerinde BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında düşüş trendine devam eden SASA, bugünde güne tavan fiyatından başladı sonrasında ise 97 TL’den işlem görmeye başladı. SMRTG hissesi de bugün SASA’nın ardından yüzde 8 düşüşle güne başlayarak 104,5 TL’ye düştü.

KRDMD, bugünde güne pozitif başlarken açılışta yüzde 7,5’in üzerinde değerlendi. KRDMD’nin ardından ADESE, ISDMR, YYLGD, BIST 100’de güne yükselişle başlayan hisselerden oldu.

Borsa İstanbul genelinde SASA’nın yanında PRKME, ATSYH, KONTR, MIATK, tavan fiyatından güne başlayan diğer hisseler oldu. Bunun yanında günün ilk saatinde en çok talep gören hisseler, BARMA, BALAT, KRDMA, OZSUB ve EMNIS oldu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa

Verizon Kazancı $0,04 İle Beklentilere Göre Daha İyi

Published

on

By

Verizon raporuna göre üçüncü çeyrek hisse başına kârı 1,22$ ile analistlerin 1,18$ olan beklentilerine göre $0,04 daha iyi durumda.

Bu çeyrek için yayımlanan kâr 33,3B$ olarak belirlendi. Analist beklentileri ise 33,29B$ şeklindeydi.

2023 Verizon Mali Yılı hisse başına kârı $4,55-$4,85 olarak açıklandı. Analist tahminleri ise $4,67 şeklindedir.

Verizon hissesi, günü 31,39$ seviyesinde noktaladı. Bu seviye, şirketin üç ayda -6,44% değer kaybetti. Son 12 ayda ise hissenin-13,83% değer kaybetti.

Verizon son 90 gün içinde 10 negatif hisse başına kâr görürken, 3 pozitif hisse başına kâr görüyor.

Continue Reading

Borsa

Borsa İstanbul’da yeni dönem

Published

on

By

bist

Borsa İstanbul’un açılış seansının işleyişi ile ilgili kararlar bugün itibariyle devreye giriyor.

Borsa İstanbul’un yaptığı açıklamaya göre, bu kapsamda ilk olarak pay piyasasında, paylarda açılış seansının emir toplama aşamasının son 5 dakikası hariç olmak üzere emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesine karar verildi.

Bunun yanında, pay piyasasında açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansının emir toplama aşamasının tümünde emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesi kararlaştırıldı.

Pay piyasasına ilişkin açılış seansı ile ilgili olarak son olarak Yıldız Pazar’da, Ana Pazar’da ve açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansında piyasa ve piyasadan limite emir türlerinin iletilebilmesine karar verildi.

Continue Reading

Borsa

SASA’dan hisse geri alım kararı

Published

on

By

SASA'dan hisse geri alım kararı

SASA’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre şirketin yönetim kurulunun 15 Şubat 2023 tarihli toplantısında paylarındaki aşırı volatilitenin önlenmesi ile sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunulması ve pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması amacıyla SASA Polyester Sanayi A.Ş tarafından borsadan SASA pay geri alımı yapılması kararı verildi.

Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak fon tutarının 500 milyon TL olduğunu açıkladı. Geri alınacak azami pay sayısının ise bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verildi.

Şirketin geri alım programı azami süresi 1 yıl olarak belirlendi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans