Connect with us

Global

Elon Musk’ın ilk icraatı yöneticileri işten kovmak oldu

Published

on

Elon Musk'ın ilk icraatı yöneticileri işten kovmak oldu

Elon Musk, 44 milyar dolara Twitter’ı satın almasının ardından sosyal medya platformunun merkezinde hareketli saatler yaşandı.

Anlaşmanın tamamlanmasının hemen ardından Elon Musk, takipçilerine bu durumu “Kuş özgür kaldı.” ifadesiyle duyurdu.

Birçok internet sitesi ve gazeteye göre Twitter’ın satışı gerçekleştikten sonra şirketin İcra Kurulu Başkanı Parag Agrawal, Mali İşler Başkanı Ned Segal, Baş Hukuk Müşaviri Sean Edgett, Hukuk Politikası ve Güvenlik Başkanı Vijaya Gadde gibi üst düzey yöneticiler görevden alındı. Bununla birlikte henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Musk, Twitter’ın CEO’luk görevini üstleneceği söylentiler arasında. Gündeme yansıyan bu görevden alınma haberleri ise henüz Elon Musk ya da Twitter yönetimi tarafından açıklanmadı.

Elon Musk, Twitter çalışanları ile ilk toplantısını yaptı

CNBC’nin yaptığı habere göre çalışanların çoğunun Elon Musk konusunda endişeli olduğunu söyledi. Bu endişenin kaynağında ise yakın zamanda ortaya atılan çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarma iddiası ile kaynaklandığı biliniyor. Haberde çalışanların yeni yönetimden adil bir muamele istediklerini belirten bir mektup hazırlandığı belirtildi.

Daha önce yaşanan gelişmelerde ise Elon Musk’ın Twitter çalışanlarının sayısının fazla olduğunu düşündüğünü ve iş gücünü yüzde 75 oranında azaltacağına dair söylentiler olsa da Musk, bu konuyla alakalı yaptığı açıklamalarda iddiaları reddetti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

FED/Collins: Faiz artırımına ara vermeye açığım

Published

on

By

FED/Collins: Faiz artırımına ara vermeye açığım

Geçtiğimiz gün Rhode Island Community College mezunlarına yaptığı bir konuşmada Collins, enflasyonda gelecekteki artışlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabilecek “ılımlılık işaretleri” gördüğünü söyledi.

Collins “Para politikasının faiz oranlarını yükseltmeyi durdurabileceği noktada veya yakınında olabileceğimize inanıyorum. Bu, bugüne kadar alınan tedbirlerin ve kredi koşullarındaki genel sıkılaştırmanın iktisadi faaliyet üzerindeki etkisinin daha iyi değerlendirilmesi için bir fırsat sağlayacaktır” açıklamasında bulundu

Ancak, Fed’in Temmuz toplantısına kadar çeyrek puan artıracağı beklentisiyle piyasa fiyatları değişti.

Continue Reading

Global

Avrupa Birliği’nin en güçlü ekonomisi resesyona girdi

Published

on

By

Avrupa Birliği'nin en güçlü ekonomisi resesyona girdi

Avrupa Birliği’nin en güçlü ekonomisi olan Alman ekonomisi resesyona girdi. Almanya’nın 2023 ilk çeyreğine ilişkin GSYH verisinde son okuma yüzde 0,3 daralmaya revize edildi. Önceki okumada ülke ekonomisinde GSYH’de değişim yaşanmadığı belirtilmişti.

İlk çeyrekte kaydedilen çeyreklik bazdaki yüzde 0,3 daralmayla birlikte ülke ekonomisi resesyona girmiş oldu. Almanya ekonomisi 2022’nin son çeyreğinde çeyreklik bazda yüzde 0,5 daralma kaydetmişti.

Ülkede ilk çeyreğe ilişkin veriler negatif revizyona uğrarken, son gelen anketler de ekonomik görünümün kötüleştiğine işaret etti.

Almanya’da iş dünyasının görünümü üretim sektöründe yaşanan talep eksikliği nedeniyle Ekim’den beri ilk kez geriledi. Ifo beklenti göstergesi Mayıs ayında 91,7’den 88,6’ya düştü.

Öte yandan Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği tarafından gerçekleştirilen ayrı bir anket de ivme eksikliğine ve belirsiz bir görünüme işaret etti.

Continue Reading

Global

İngiltere’de enflasyonda sert düşüş

Published

on

By

İngiltere'de enflasyonda sert düşüş

İngiltere’de enflasyon Nisan ayında beklentilerin üstünde gelse de düşmeye devam etti.

İngiltere’de yıllık enflasyon Nisan ayında yüzde 8,7 oldu. Bu, yıllık enflasyon oranında 30 yılı aşkın bir süredir görülen en büyük düşüş oldu.

Nisan yıllık TÜFE’de yaşanan düşüşle geçtiğimiz yıl hızla artan enerji fiyatlarının yarattığı baz etkisi etkili oldu. Diğer yandan çekirdek enflasyon da beklenmedik bir şekilde yüzde 6,2’den yüzde 6,8’e çıktı.

Enflasyon beklentileri aşsa da Nisan ayında yeniden tek hanelere dönmüş oldu. Mart ayında ülkede yıllık enflasyon yüzde 10,1 olarak kaydedilmişti.

Aylık olarak bakıldığında ise İngiltere’de enflasyonun Nisan’da yüzde 1,2 olduğu izlendi. Bu veriye ilişkin beklenti yüzde 0,7 olarak belirlenmişti.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans