Connect with us

Borsa

Amerika’da açık pozisyonlar kapanıyor

Published

on

Fed yetkilileri şahin söylemlerine devam etse de piyasalardaki fiyatlama sıkılaştırma adımlarının yavaşlayacağı beklentisini işaret ediyor.
Amerika Birleşik Devletleri Borsaları Pazartesi ve Salı günlerinde Nisan 2020’den bu yana en yüksek artışı kaydederken, açığa satış yapanlar da pozisyonlarını kapatıyor.

Goldman Sachs’ın izlediği açığa satılan hisseler geçtiğimiz gün toplu olarak yaklaşık yüzde 6 yükseldi.

Bu durum da, hisselerde düşüş beklentisi ile pozisyon alan yatırımcılara zarar ettirdi. Diğer yandan Morgan Stanley’e göre gelişmekte olan piyasalar ile Asya hisselerindeki ayı piyasası döngüsünde sona yaklaşılıyor. Kurum, kayıpların ortalamaların üzerinde olduğuna ve değerlemelerin cazip hale işaret ettiği bu bölgeler için tavsiyelerini yükseltti.

Yatırım bankasının, aralarında Jonathan Garner’ın da bulunduğu stratejistleri, Salı günü yayınladığı notta, bu piyasalarda dip seviyelerin görülmesi ihtimalinin arttığına dair çok sayıda işaret olduğunu ve gelişen piyasalar ile Japonya hariç Asya ülkelerinin hisseleri için için tavsiyelerini ‘nötr’den ‘al’a çıkardıklarını söylediler.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa

Verizon Kazancı $0,04 İle Beklentilere Göre Daha İyi

Published

on

By

Verizon raporuna göre üçüncü çeyrek hisse başına kârı 1,22$ ile analistlerin 1,18$ olan beklentilerine göre $0,04 daha iyi durumda.

Bu çeyrek için yayımlanan kâr 33,3B$ olarak belirlendi. Analist beklentileri ise 33,29B$ şeklindeydi.

2023 Verizon Mali Yılı hisse başına kârı $4,55-$4,85 olarak açıklandı. Analist tahminleri ise $4,67 şeklindedir.

Verizon hissesi, günü 31,39$ seviyesinde noktaladı. Bu seviye, şirketin üç ayda -6,44% değer kaybetti. Son 12 ayda ise hissenin-13,83% değer kaybetti.

Verizon son 90 gün içinde 10 negatif hisse başına kâr görürken, 3 pozitif hisse başına kâr görüyor.

Continue Reading

Borsa

Borsa İstanbul’da yeni dönem

Published

on

By

bist

Borsa İstanbul’un açılış seansının işleyişi ile ilgili kararlar bugün itibariyle devreye giriyor.

Borsa İstanbul’un yaptığı açıklamaya göre, bu kapsamda ilk olarak pay piyasasında, paylarda açılış seansının emir toplama aşamasının son 5 dakikası hariç olmak üzere emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesine karar verildi.

Bunun yanında, pay piyasasında açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansının emir toplama aşamasının tümünde emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesi kararlaştırıldı.

Pay piyasasına ilişkin açılış seansı ile ilgili olarak son olarak Yıldız Pazar’da, Ana Pazar’da ve açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansında piyasa ve piyasadan limite emir türlerinin iletilebilmesine karar verildi.

Continue Reading

Borsa

SASA’dan hisse geri alım kararı

Published

on

By

SASA'dan hisse geri alım kararı

SASA’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre şirketin yönetim kurulunun 15 Şubat 2023 tarihli toplantısında paylarındaki aşırı volatilitenin önlenmesi ile sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunulması ve pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması amacıyla SASA Polyester Sanayi A.Ş tarafından borsadan SASA pay geri alımı yapılması kararı verildi.

Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak fon tutarının 500 milyon TL olduğunu açıkladı. Geri alınacak azami pay sayısının ise bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verildi.

Şirketin geri alım programı azami süresi 1 yıl olarak belirlendi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans