Connect with us

Global

Bitcoin işlem hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Published

on

Bitcoin işlem hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Blockchain sistemi analiz firması olan Santiment, Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasasında işlem hacimlerinin yükselmeye başladığını belirtti.

Santiment, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin’in işlem hacminin 14 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi. Bitcoin geçtiğimiz gün 20 bin doların üzerine çıkmasının ardından sert satış baskısına maruz kalarak hızlı bir şekilde 18 bin dolar bandına düştü.

Bu zaman çerçevesinde en büyük kripto para işlemlerinde hacim, son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto piyasaları genelde son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 90 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin’in toplam piyasa değeri 360 milyar doların altında seyretmeye devam ederken son 24 saatte yaklaşık yüzde 10 hacim artışıyla Bitcoin, şu an 55 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

Bitcoin (BTC), şu an son 24 saatte yüzde 7’ye yakın gerilemeyle 18.785 dolardan işlem görüyor. Son geri çekilmeyle birlikte kripto paranın haftalık performansı yüzde 1’e yakın düşüşe işaret ediyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans