Connect with us

Global

AMB yetkilisinden faiz artışı çağrısı

Published

on

Gözler Avrupa Merkez Bankası faiz kararında

Euro bölgesinde rekor kıran enflasyon sonrası Avrupa Merkez Bankası yetkilisi Nagel’den güçlü faiz artışı sinyali verdi.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi ve Almanya Merkez Bankası Başkanı Joachim Nagel rekor enflasyon verisi sonrasında “güçlü faiz artışı çağrısı” yaptı.

Nagel, Merkez Bankası’nın gelecek hafta yapılacak toplantıda rekor yüksek enflasyona karşı güçlü bir tepki verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Nagel mail yoluyla yaptığı açıklamada “Yönetim Konseyi’nin gelecek toplantıda enflasyonla mücadele etmek konusunda kararlı davranması gerekiyor. Eylül ayında faizlerde güçlü bir artışa ihtiyacımız var. Gelecek aylarda da daha fazla faiz artışı beklenmeli” ifadelerini kullandı.

Euro Bölgesi’nde enflasyon Ağustos ayında yüzde 9,1’e yükselerek tahminlerini aştı. Gıda ve enerjiyi içermeyen çekirdek enflasyon da Ukrayna’daki savaşın etkisiyle yeni rekor kırdı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans