Connect with us

Global

Dolar/TL, euro/TL’yi geçti

Published

on

Euro’nun dolar karşısında gerilemesiyle dün euro/TL %1’den fazla kayıp vererek 17,93 seviyesine kadar geriledi.

Bugün euro/dolardaki 1 altı fiyatlama devam ederken euro/TL 17,98’den dolar/TL ise 18,13’ten işlem görmeye devam ediyor.

Temmuz ayı paritenin 1 altına inmesi ile gün içinde kısa süreli dolar kurunun altına inen euro kuru, dün itibariyle birlikte dolar kurunun gerisinde işlem görüyor.

Dolar endeksi 20 yılın zirvesinde

Temmuz ayında 109,30’a çıkarak son 20 yılın en yüksek seviyesini gören dolar endeksi, bugün de aynı seviyeyi test etti. Dolar bu hafta tüm para birimleri karşısında değer kazanıyor.
Temmuz’da 109,30’a çıkarak 20 yılın en yüksek seviyesini gören dolar endeksi, bugün de aynı seviyeyi test etti. Dolar bu hafta tüm para birimleri karşısında değer kazanıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans