Connect with us

Global

İngiltere’de 6 ay içerisinde %18’i görebilir

Published

on

İngiltere'de 6 ay içerisinde %18'i görebilir

Citi ekonomisti Benjamin Nabarro, İngiltere’de ki enflasyonun 2023 yılının ilk çeyreğinde yüzde 18 seviyesine yükselmesini beklediğini söyledi.

Enerji fiyatlarının artması sonrası enflasyon beklentilerini yükselten Nabarro, bugün yayınladığı notlarda “Şimdi soru, hem enflasyon hem de reel ekonomiye etkinin telafi edilmesi için hangi politikaların uygulanabileceği…” sözlerini belirtti.

İngiltere’nin yeni başbakan olması beklenen Liz Truss’ın hane haklı desteklemeye yönelik politikaların gelmesinin manşet enflasyon üzerinde sınırlı etkisi olduğunu savunan Nabarro “Bu, faizlerin daha sınırlayıcı bölgeye daha çabuk artırılması anlamına geliyor.” dedi.

Nabarro, yatırımcı notunda BoE’nin enflasyon dinamiklerini kontrol altına almak için faizi yüzde 6-7’ye çıkarmasının gerekli olabileceğini de vurguladı.

İngiltere’de enflasyon en son 1976 yılında yüzde 18 seviyesine çıkmıştı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans