Connect with us

Emtia

Ham Petrol Vadeli İşlemleri Düşüşe Devam Ediyor

Published

on

Ham Petrol Vadeli İşlemleri çarşamba günü de düşününe devam ediyor.

Ham Petrol Vadeli İşlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Temmuz ayı için %3,01 düşerek Varili USD 106,33 ‘den işlem görüyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALTIN VADELİ İŞLEMLERİ YÜKSELİŞTE

Ham Petrol USD 102,66 seviyesinde destek bulurken, USD 115,56 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri diğer altı majör para birimi karşısındaki performansına baktığımızda, %0,47 artış göstererek USD103,89 seviyesinden işlem gördü.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili USD2,44, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Temmuz ayı için %2,82 düştü ve varili USD108,77 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Altın

Altında resesyon endişeleri

Published

on

By

Değerli emtialardan bir tanesi olan altın, yatırımcıların ekonomik bir durgunluğa neden olabilecek agresif sıkılaşma politikalarını değerlendirmesiyle yatay seyrediyor.
Altın, yatırımcıların ekonomik bir yavaşlama tetikleme riski yaratan agresif sıkılaşma politikalarının etkilerini değerlendirmesiyle yatay seyrini sürdürdü.

Spot altın, dünya genelinde merkez bankalarının enflasyonu kontrol altına almak için faizleri yükseltmesiyle düşüşüne devam etti.

Altın fiyatları 50 günlük ortalamanın 200 günlük ortalamanın altına düşmesiyle bir yol ayrımına gelirken bu durum bazı yatırımcılar için ayı piyasasına giriş işareti olarak kabul ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EMEKLİ AYLIKLARI NE KADAR OLACAK

Yine de ekonominin olumsuz yönde ilerleyeceğine dair endişelerle birlikte değerli metalin güvenli liman arayan yatırımcılardan destek bulabileceği belirtiliyor.

Ekonomistlerin giderek daha büyük bir olasılık olarak gördüğü Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinde potansiyel bir resesyonun mütevazı olabileceği fakat uzun sürebileceği değerlendiriliyor.

Birçok uzman ekonomide yaşanacak bir düşüşün 2007-09 Büyük Finansal Kriz ve 1980’lerde enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde art arda gelen krizlerden daha hafif geçeceğini öngörüyor.

Yatırımcıların dikkati bu hafta yayımlanacak ve sıkılaşma politikasının yol haritası hakkında ipuçları barındırabilecek Fed’in son toplantısının tutanaklarında olacak. Bankanın Temmuz toplantısında 50 puan mı yoksa 75 puan mı artıracağı ise ekonomistlerin en çok merak ettiği konu olarak öne çıkıyor.

“Agresif faiz artışlarına dair artan beklentiler ve güçlenen dolar altın için olumsuz gelişmeler anlamına geliyor” diyen Australia & New Zealand Banking Group Emtia stratejistleri Daniel Hynes Ve Son Kumari, “Yine de hisse senedi piyasasındaki zayıflıklar ve devam eden jeopolitik belirsizlikler değerli metal için yatırımcı desteği sağlayabilir. Altının mevcut seviyelerinde taban oluşturmasını ve 1900 dolara dek yükselme potansiyeli olduğunu düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundular.

Continue Reading

Emtia

Altın Haftayı Pozitif Kapatmaya Hazırlanıyor!

Published

on

By

Asya’da altın yükselirken, doların 20 yılın zirvelerinden çekilmesiyle art arda ikinci kez pozitif bir haftalık kapanış yoluna girdi.

Altın vadeli işlemleri %0,28 artışla 1.852,70 dolar olurken, bu hafta bugüne kadar %0,2 değer kazandı.

Dolar bir önceki seansta yaşadığı düşüşü sürdürerek Cuma günü de değer kaybetti. Bu haftayı da geçen hafta gibi düşüşle kapatacak gibi görünüyor.

Perşembe günü altın gerileme yaşarken, Fed’in agresif parasal sıkılaştırma planı, külçeye olan talebi azaltırken hisse senetlerindeki toparlanma da baskıyı artırdı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MERKEZ BANKASININ REZERVLERİ ERİMEYE DEVAM EDİYOR

Fed’in son toplantısına ait tutanaklar, beklendiği gibi bankanın Haziran ve Temmuz aylarında 50’şer puanlık faiz artırımlarını desteklediğini gösterdi.

ABD, Hazine getirileri zayıfladı. 10 yıllık gösterge altı haftanın en düşük seviyesine indi. Veriler ve kurumsal açıklamalar ekonomik büyümede yavaşlamaya işaret etse bile enflasyon korkuları dağılmaya devam ediyor.

Asya Pasifik’te Japonya’dan paylaşılan veriler, Tokyo çekirdek TÜFE’nin Mayıs ayında yıllık %1,9, Tokyo TÜFE’nin yıllık %2,4 ve Tokyo gıda ve enerjiyi hariç tutan TÜFE’nin aylık %0,1 büyüdüğünü gösterdi.

Bir diğer kıymetli metallerden gümüş %0,2 düşerken bu hafta bugüne kadar %0,9 civarı artış yaşamış oldu. Platin 950,28 dolarda pek değişmezken bu haftaki değer kaybı %0,5. Paladyum %0,2 düştü ve haftayı %2,2 ile Nisan başından beri gördüğü en büyük artışla kapatma yoluna girdi.

Continue Reading

Altın

Altın Vadeli İşlemleri Yükseliş Gösteriyor!

Published

on

By

Altın Vadeli İşlemleri bugün yükselişe geçti.

Altın Vadeli İşlemleri yazı yazılırken, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Haziran ayı için %0,07 yükselerek onsu USD1,00 ‘den işlem gördü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
DÜNYA BANKASINDAN GIDA SORUNUNA ÇÖZÜM

Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri, diğer altı majör para birimi karşısındaki performansına baktığımızda %0,17 düşüş gösterdi. USD103,68 seviyesinden işlem görüyor.

Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için %0,24 arttı ve onsu USD21,49 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için %1,20 arttı ve libresi USD4,20 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans