Connect with us

Global

Almanya’dan Şirketlere 100 Milyar Euro Kredi Verilecek

Published

on

Almanya hükümeti özellikle Ukrayna’daki savaştan olumsuz etkilenen şirketlere 100 milyar euro’luk (109 milyar dolar) mali destek paketini bugün onayladı.
Alman hükümeti Ukrayna’daki savaşın ve devreye alınan yaptırımların şirketlere verdiği zararı telafi etmek ve ekonomiyi desteklemek için adımlar atmaya devam ediyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AVRUPADAN RUSYA’YA BİR YAPTIRIM DAHA

Bununla birlikte Almanya savaştan etkilenen şirketlere 100 milyar euro’luk kredi paketini onayladı. Maliye Bakanı Christian Lindner ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck Berlin’de yaptıkları basın toplantısında kredilerin devlet kalkınma bankası KfW tarafından sağlanacağını duyurdu.

Bakanlar ayrıca likidite sıkıntıları yaşayan şirketler için 7 milyar euro’ya kadar ayrı bir kredi programında da anlaştıklarını açıkladı.

Lindner bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada “Bu dönemde bir şey yapmamak gibi bir seçeneğimiz yok” değerlendirmesini yaptı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans