Connect with us

Global

Büyük Kripto para Borsaları Orta Doğu’ya Açılıyor

Published

on

Kripto para piyasalarının en büyük borsa merkezi Binance ve FTX, son zamanlarda Orta Doğu’ya doğru bir politika izlemeye başlamış gibi görünüyor.
Son gelişmeler, FTX borsasının Dubai’de ve Binance’in Bahreyn’de faaliyet lisanslarını aldığını gösteriyor.

FTX Dubai’de faaliyet lisansı aldı

FTX’in Avrupa kolu FTX Euro & MENA, dün yaptığı açıklamada Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai’de Sanal Varlık Değişimi ve Takas Merkezi hizmeti kırmak ve işletmek için lisanslarını aldıklarını duyurdu.
Konuyla ilgili açıklama yapan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şunları söyledi:

“Sağlam bir düzenleyici çerçeveye sunan ve aynı zamanda en yüksek güvenlik, risk ve yatırımcı koruma standartlarına sahip ülkelerde kripto varlık endüstrisini ilerletme konusunda öncü bir rol oynamak istiyoruz.”

FTX Europe Başkanı Patrick Gruhn da Avrupalı ​​iştirakin Dubai’de bir bölgesel merkez kurmayı planladığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Dubai Çoklu Emtia Merkezi’nin, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde kripto varlık ve Blockchain endüstrisini teşvik etme ve benimseme amacıyla kripto vadisi kurma çalışmaları gündeme geldi. FTX borsasının aldığı işletme lisansının ise kripto varlıkları benimseme hedefine olan bölge için önemli bir katkı olacağı görüşü hakim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Amerika’da Üretici Fiyatları Yükselmeye Devam Etti! – (bugunfinans.com)
Orta Doğu açılımı yapan tek şirket FTX olmamasına karşın, sektörün en büyük borsası Binance de kısa bir süre önce Bahreyn’de benzer bir lisans aldı .

Binance, Bahreyn’de alınan lisansı önemli bir dönüm noktası olarak görüyor

Geçen yılın sonlarına doğru Binance, ülkede bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak Bahreyn Merkez Bankası (CBB) ile prensipte anlaşıldığını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Bahreyn Merkez Bankası’ndan bir kripto varlık servis sağlayıcı lisansı alındığı duyuruldu.

Bahreyn’de alınan lisans ile ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, küresel anlamda lisanslı faaliyetler ve düzenleyicilerle uyumlu hareket etme yolculuklarında bunu bir dönüm noktası olarak değerlendirdi.

Binance, 2021 yılında birçok ülkede düzenleyici sorunlarıyla boğuştu. İngiltere başta olmak üzere Avrupa bölgesinde tüketici uyarılarına maruz kalan Binance’in yetkilileri, her fırsatta düzenleyicilerle uyumlu çalışma niyetinde olduklarını dile getirerek lisans almak için azami gayreti göstereceklerini dile getirdiler.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans