Connect with us

Global

Vladimir Putin, Ukrayna Görüşmelerinde Değişimler Var

Published

on

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna görüşmelerinde pozitif değişimler olduğunu söyledi.
Rusya ve Ukrayna dışişleri bakanlarının toplantısından ateşkes konusunda somut bir adım çıkmadı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile yapılan müzakerelerde pozitif gelişmeler olduğuna dair işaretler verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko’ya “Bizim tarafımızdaki müzakerecilerin aktardıklarına göre belirli pozitif gelişmeler var” ifadelerini kullandı.

Putin görüşmelerin neredeyse her gün olduğunu belirtti.

Putin, Çernobil nükleer santraline enerji tedarikini yeniden sağladığı için Lukashenko’ya da teşekkür etti.

Bakanların görüşmesinden sonuç çıkmamıştı

Rusya’nın Ukrayna işgalinin başlamasından bugüne kadar iki ülke arasındaki ilk üst düzey görüşme, Antalya’da dışişleri bakanları düzeyinde gerçekleştirilmişti. Görüşmelerde savaşın durdurulması ve görüş ayrılıklarının giderilmesi konusunda ilerleme sağlanmadı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhurbaşkanı Antalya Diplomasi Forumunda Açıklama Yaptı – (bugunfinans.com)

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, 90 dakika kadar süren görüşmenin hemen ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında, Rusya tarafının talepleri karşılanana kadar saldırılarını sürdüreceğini ima ettiğini açıkladı. Rusya’nın Ukrayna’dan teslimiyet istediğini ifade eden Kuleba, ülkesinin teslim olmayacağını ve kendisini savunacağını söyledi.

Kuleba ateşkes konusunda görüşmelerde ilerleme sağlanamadığını belirtirken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, düzenlediği basın toplantısında ateşkes konusunun bugünkü toplantıda Rusya’nın gündeminde olmadığını ve ağırlıklı olarak insani konuların ele alındığını kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında bir görüşme ihtimalinin sorulması üzerine Lavrov, bu konunun görüşmede konuşulduğunu ancak böyle bir zirve için daha fazla hazırlık gerektirdiğini belirtti. Rusya’nın liderler arasında ciddi görüşmelere açık olduğunu söyleyen Lavrov, “ancak bu temaslar katma değer sağlamalı” dedi.

Lavrov, Rusya’nın “dostane, silahsızlandırılmış bir Ukrayna” istediğini sözlerine ekledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans