Connect with us

Global

Malezyalı Çip Şirketini Radarına Aldı

Published

on

Malezyalı çip şirketini radarına aldı. Apple’ın en büyük tedarikçisi olan Foxconn Technology Group’un Malezyalı çip üreticisi Dagang NeXchange’den hisse satın alımı gerçekleştirmek için görüşmelerde bulunduğu ifade edildi.

Küresel ekonomide çoğalan çip talebi gündemin ana başlıklarına konu olurken, şirketler de yükselen pastadan pay almak için arayışlarını süratlendiriyor. Son haber Apple’ın tedarikçisi Foxconn’dan alındı.

Foxconn’un DNeX’in azınlık hissesini satın alarak DNeX’in çip üreticisi SilTerra Malaysia Sdn.’nin faaliyetlerini büyütmeye destek sağlamayı planlıyor.

DNeX, Şubat ayında çip üreticisi SilTerra’nın satış işlemi sonrası Foxconn’u geride bırakarak en yüksek teklifi vermişti.

 Foxconn konu hakkında yorum yapmayı kabul etmezken, DNeX’in bir temsilcisi klonu ile ilişkili yapığı açıklamada, şirketin stratejik ortaklık ve yatırımcılara her zaman açık olduğunu belirterek, bu konu hakkında yorum yapamayacağını ifade etti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans