Connect with us

Global

Demir Fiyatları Düşüşte

Published

on

Demir fiyatları düşüşte. Demir fiyatları talebin azalacağı endişesiyle düşüşte. Demir cevheri vadeli işlemleri Çin’in talebinin azalacağı beklentisi ile gerileme yaşadı.

Singapur’da demir cevheri vadelileri düşüşünü devam ettirdi. Fiyatlar talebin çoğalacağı beklentisi ile rekor düzeye yükselmişti.

Singapur’da demir cevheri fiyatı %5.4 düşüş ile ton başına 173 dolardan işlem alırken daha sonra kaybını devam ettirerek %6’dan fazla düşüş gerçekleştirdi. Böylece bu ayki rekor yüksek düzeyden %20’den fazla geriye giden demir cevheri ayı piyasasına girdi.

Dalian Emtia Borsasında demir cevheri kontratı 6. günde de düşüşünü devam ettirdi. Çelik fiyatları da düşüşe geçti. Rekor yükselmeler sonrası yaşanan bu düşüşlerde, Çin’in emtia fiyatlarındaki yükselmeyi kontrol alma çabasının ve talebin düşeceği endişelerinin etkili olduğu ifade ediliyor.

Çin hükümeti spot ve vadeli piyasalardaki tekellere ‘sıfır tolerans’ gerçekleştireceğini belirtmişti. Bugün de yeni bir uygulamaya karar verilerek bankaların emtia vadeleri ile ilişkin ürünlerinin satışı kısıtlamıştı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın fiyatları yükseliyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları yükseliyor

Altın fiyatları Asya piyasalarında yükseliş gösterdi. Başta FED’in Ocak sonundaki toplantı tutanakları olmak üzere ABD’nin faiz oranlarına ilişkin yeni veriler beklerken doların gerilemesi, altındaki toparlanma desteklendi.

Yine de değerli metal, faizlerin uzun süre daha yüksek kalacağı beklentisiyle altının görünümü gölgelendiği için $2.000 ila 2.050 dolarlık işlem aralığında kaldı.

Spot altın yüzde 0,3 artışla 2.029,89 dolara yükselirken Nisan vadeli altın, yüzde 0,1 artışla 2.040,75 dolar oldu.

Continue Reading

Global

Altın vadeli işlemleri yükselişte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın Vadeli İşlemleri Cuma günü düşüşte.

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda Nisan ayı için yüzde 0,03 düşerek onsu $2.00’dan işlem gördü.

Altın, $1.996,40 seviyesinde destek bulurken, $2.047,30 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex bölümünde Gümüş Mart ayı için yüzde 0,29 arttı ve onsu $23,02 ‘dan işlem görürken Bakır Mart ayı için yüzde 0,36 arttı ve libresi $3,77 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans