Connect with us

Global

Deutsche Bank’dan 7 Yılın En İyi Çeyreklik Performansı

Published

on

Deutsche bank’dan 7 yılın en iyi çeyreklik performansı. Deutsche Bank, tahvil satış gelirlerini ortalamanın üstünde yükselterek son 7 yılın en iyi çeyreklik performansını gerçekleştirdi.

Deutsche Bank, 2021’in senesinin ilk çeyreğinde Archegos’un çöküşünden kurtulma sağlayarak olağanüstü bir performans gösterdi ve son 7 yılın en iyi çeyreklik başarımına imza attı.

Deutsche Bank, senenin ilk üç ayında tahvil satışlarından elde ettiği kazancı %34 yükselterek, ABD’deki diğer büyük yatırım bankaları tahvil satış gelirlerini ortalama %17 artırabildi.

Banka daha önceki dönemlerde gelirlerin düşebileceğine dair uyarıda bulunmasına rağmen, ilk çeyrek sonuçlarından sonra bankanın CEO’su Christian Sewing bu seneki gelirin geçen sene düzeylerde gerçekleşebileceğini öngörüyor.

Sewing, tahvil ve hedgelere yükselen yatırımcı talebi ile beraber iki yıllık planını sürdürürken, kredilerden beklediği gelir dönüşünü olumsuz faizlerden dolayı yakalayamadı.

Deutsche Bank CFO’su James von Moltke ise yaptığı bir açıklamada, “Umut verici bir hareketlilik öngörüyoruz. Hazirana doğru ilk çeyrekle aynı bir sürat olacağını beklemiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Açıklanan rakamlar sonrasında Deutsche Bank’ın hisseleri %6,7 yükseliş yaparken, bu yılki hisse yükselişi %20’ye ulaştı.

Daha fazla haber için tıklayın

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Altın fiyatının yükselişe geçmesini bekliyor

Published

on

By

Altın fiyatının yükselişe geçmesini bekliyor

Commerzbank Research’in bugün yayınladığı raporda spot altın fiyatının önümüzdeki haftalarda düşüş göstermesinin beklendiğini bildirdi. Altının onsu 1750 dolar seviyesine düşeceğini söyledi.

Altın fiyatının Fed’in attığı adımları yakından takip ettiğini belirten Commerzbank, Fed faiz indirimlerine başladığında altın fiyatının yeniden yükselişe geçeceğini öngördü.

Commerzbank, Fed’den ilk faiz indiriminin 2023’ün ikinci yarısında geleceğini de öngördü.

Spot altın şu sıralarda fiyatı 1775,77 dolar seviyesinde.

Continue Reading

Global

Petrol fiyatları düşüşte

Published

on

By

Petrol fiyatları düşüşte

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1,1 düşerek 81,73 dolarda seyrediyor. Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı ise yüzde 1,2 gerileyerek 76 dolardan işlem görüyor.

Dolardaki güçlenme dolarla fiyatlanan emtiaları daha pahalı hale getiriyor.

Avrupa ülkelerinin, Rusya’dan deniz yoluyla taşınan petrole ithalat yasağı ve varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulama kararları dün itibarıyla başladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, şirketlere tavan fiyatla petrol satışını yıl sonuna kadar yasaklamayı planladıklarını belirtti.

Pictet Varlık Yönetimi Araştırma Müdürü Jean-Pierre Durante küresel petrol talebinin gelecek yılın ilk yarısında da baskı altında kalmaya devam edeceğini söyledi. “Petrol piyasası kısa vadede dengeli kalmaya hazır görünüyor.” diye konuştu.

Öte yandan bugün Suudi Arabistan Asya için petrol fiyatlarında indirime gitti. Fiyatlar Mart’tan bu yana en düşül seviyeye düştü.

Continue Reading

Global

Motorine indirimi

Published

on

By

Motorine indirimi

Motorin fiyatlarına 69 kuruş indirim yapıldı. İstanbul’da motorin litre fiyatı ortalama 22,97 liradan satılıyor.

Uluslararası gelişmelerden etkilenen akaryakıt fiyatlarındaki düşüş devam ediyor.

6 Aralık 2022 itibariyle motorin fiyatlarına 69 kuruş indirim yapıldı. İstanbul’da motorin litre fiyatı ortalama 22,97 Türk lirasından satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20,17 liradan satılıyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans