Connect with us

Global

Deutsche Bank’dan 7 Yılın En İyi Çeyreklik Performansı

Published

on

Deutsche bank’dan 7 yılın en iyi çeyreklik performansı. Deutsche Bank, tahvil satış gelirlerini ortalamanın üstünde yükselterek son 7 yılın en iyi çeyreklik performansını gerçekleştirdi.

Deutsche Bank, 2021’in senesinin ilk çeyreğinde Archegos’un çöküşünden kurtulma sağlayarak olağanüstü bir performans gösterdi ve son 7 yılın en iyi çeyreklik başarımına imza attı.

Deutsche Bank, senenin ilk üç ayında tahvil satışlarından elde ettiği kazancı %34 yükselterek, ABD’deki diğer büyük yatırım bankaları tahvil satış gelirlerini ortalama %17 artırabildi.

Banka daha önceki dönemlerde gelirlerin düşebileceğine dair uyarıda bulunmasına rağmen, ilk çeyrek sonuçlarından sonra bankanın CEO’su Christian Sewing bu seneki gelirin geçen sene düzeylerde gerçekleşebileceğini öngörüyor.

Sewing, tahvil ve hedgelere yükselen yatırımcı talebi ile beraber iki yıllık planını sürdürürken, kredilerden beklediği gelir dönüşünü olumsuz faizlerden dolayı yakalayamadı.

Deutsche Bank CFO’su James von Moltke ise yaptığı bir açıklamada, “Umut verici bir hareketlilik öngörüyoruz. Hazirana doğru ilk çeyrekle aynı bir sürat olacağını beklemiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Açıklanan rakamlar sonrasında Deutsche Bank’ın hisseleri %6,7 yükseliş yaparken, bu yılki hisse yükselişi %20’ye ulaştı.

Daha fazla haber için tıklayın

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans