Connect with us

Global

Volkswagen 84 Yıl Sonra ‘Voltswagen’ Oluyor

Published

on

Volkswagen ABD’deki operasyonu için şirketin ismini Voltswagen of America olarak değiştirmeye gidiyor. Şirketin isim kararı ile ilgili basın açıklamasını bilmeyerek yayımlaması ile ortaya çıktı.

Volkswagen, bir ay sonra bilgilendirmesini yapmayı planladığı basın açıklamasını pazartesi günü yanlışlıkla web sitesinde yayımladı. Yanlışlıkla ortaya çıkan açıklama, Volkswagen’ın ABD operasyonu için ismini Voltswagen of America olarak planını ortaya çıkarmış oldu.

Şirket sözcüsü konu ile ilgili bir yorumda bulunmazken konu ile ilgili bilgi sahibi kişiler basın açıklamasının doğruluğunu onayladılar.

Yanlışlıkla yayımlanan açıklamaya göre, şirketin ad değişikliğinin Mayıs ayında gerçekleştirilmesi ve Volkswagen’ın elektrikli teknolojilere yatırım planının kamusal bir anons olması beklentisindeydi.

Açıklamada, “Volkswagen mirasının temellerinin korunacağı” ifade ederken, şirketin benzinli arabalar için kullandığı koyu mavi amblemi yerine, yeni elektrikli arabalarda açık mavi tonlarında yeni bir logonun kullanılacağı dile getiriliyordu.

Daha fazla haber için tıklayın

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

Global

Enflasyonda ılımlı düşüş

Published

on

By

Türkiye enflasyon verisi açıklandı

Enflasyonda ılımlı düşüş
Kasım ayında yıllık tüketici enflasyonu Ekim ayına göre ılımlı da olsa hızlanma gösterdi. Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık olarak yüzde 61,98 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre Kasım’da aylık artış yüzde 3,28 olarak gerçekleşti.

Ekim’de yıllık enflasyon yüzde 61,36 seviyesine gerilemişti.

Çekirdek göstergede ise yatay seyir izlendi. Kasım’da yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,89 oldu. Ekim ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,76 olarak kaydedilmişti.

Continue Reading

Altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı

Published

on

By

altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı
Kasım ayı geride kalırken, ons altın aylık performansına baktığımızda yüzde 5 seviyelerinde değer kazandı.
Özellikle Amerika’dan gelen ekonomik veriler ile birlikte FED’in önümüzdeki yıl faiz indirimine başlayabileceği yönelik beklentiler arttı. Bu beklentiler ile dolar baskılanırken değerli metallerde ise yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz gün ABD kanadından gelen GSYİH verileri izlendi. Yayınlanan veriye göre ülke ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 5,2 büyüyerek beklentilerin üzerinde büyüme gösterdi. Bu rakam ise 2021 yılının son çeyreğinden itibaren en güçlü büyüme olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans