Connect with us

Global

Allianz Aviva’nın Polonya Birimini Satın Alıyor

Published

on

Allianz Aviva Plc’nin Polonya birimini satın alacak. Avrupa’nın en büyük sigorta ve yatırım şirketi olan Allianz SE, Aviva Plc’nin Polonya birimini 2,5 milyar euroya (2,9 milyar dolar) satın alacağını belirtti.

Alman sigorta şirketi Allianz SE’nin Aviva’nın Polonya birimini 2,5 milyar euroya satın almayı onayladığını ifade etti.

İngiliz merkezli Aviva Plc. Aracılığıyla yapılan açıklamaya göre sözleşmenin yasal onaya bağımlı olduğu ve sürecin 12 ay içerisinde tamamlanmasının beklendiği kayıt edildi.

Aviva CEO’su Amanda Blanc, 2020 yılı temmuz ayında göreve gelmesinden sonra, şirketin Singapur’daki biriminin çoğunluk hissesini ortalama 2 milyar dolara satmayı onayladı. Blanc ayrıca, İtalya, Fransa ve şimdi de Polonya’daki birimlerin elden çıkarılması hususunda yol kat etti.

Blanc açıklamasında, “Ana işletme olmayan bu sekiz birimin satışı toplamda 7,5 milyar euro nakit gelir getirecek. Borç azaltma planımızda önemli yol kaydettik ve zamanla hissedarlarımıza önemli bir sermaye dönüşü gerçekleştireceğiz.” dedi.

Söz konusu anlaşmanın tamamlanmasının sonrasında Allianz’ın Polonya’nın en büyük beşinci sigorta şirketi olacağı ifade edildi. Hayat sigortası ve emekli maaşları sistemi üstüne kurulu olan Aviva’nın Polonya biriminin, ayrıca ING Groep NV ve Banco Santander SA ile bir dağıtım sözleşmesi bulunuyor.

Allianz aralık ayında, Westpac Banking Corp.’un genel sigorta birimini 552 milyon dolar ödenek karşılığında satın almayı onaylamıştı. Şirket bu ay başında, Aviva’nın İtalya’daki genel sigorta birimini 330 milyon euro karşılığında satın alımın gerçekleştiğini duyurmuştu.

Daha fazla güncel haber için; https://bugunfinans.com/category/guncel-haberler/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans