Connect with us

Global

Allianz Aviva’nın Polonya Birimini Satın Alıyor

Published

on

Allianz Aviva Plc’nin Polonya birimini satın alacak. Avrupa’nın en büyük sigorta ve yatırım şirketi olan Allianz SE, Aviva Plc’nin Polonya birimini 2,5 milyar euroya (2,9 milyar dolar) satın alacağını belirtti.

Alman sigorta şirketi Allianz SE’nin Aviva’nın Polonya birimini 2,5 milyar euroya satın almayı onayladığını ifade etti.

İngiliz merkezli Aviva Plc. Aracılığıyla yapılan açıklamaya göre sözleşmenin yasal onaya bağımlı olduğu ve sürecin 12 ay içerisinde tamamlanmasının beklendiği kayıt edildi.

Aviva CEO’su Amanda Blanc, 2020 yılı temmuz ayında göreve gelmesinden sonra, şirketin Singapur’daki biriminin çoğunluk hissesini ortalama 2 milyar dolara satmayı onayladı. Blanc ayrıca, İtalya, Fransa ve şimdi de Polonya’daki birimlerin elden çıkarılması hususunda yol kat etti.

Blanc açıklamasında, “Ana işletme olmayan bu sekiz birimin satışı toplamda 7,5 milyar euro nakit gelir getirecek. Borç azaltma planımızda önemli yol kaydettik ve zamanla hissedarlarımıza önemli bir sermaye dönüşü gerçekleştireceğiz.” dedi.

Söz konusu anlaşmanın tamamlanmasının sonrasında Allianz’ın Polonya’nın en büyük beşinci sigorta şirketi olacağı ifade edildi. Hayat sigortası ve emekli maaşları sistemi üstüne kurulu olan Aviva’nın Polonya biriminin, ayrıca ING Groep NV ve Banco Santander SA ile bir dağıtım sözleşmesi bulunuyor.

Allianz aralık ayında, Westpac Banking Corp.’un genel sigorta birimini 552 milyon dolar ödenek karşılığında satın almayı onaylamıştı. Şirket bu ay başında, Aviva’nın İtalya’daki genel sigorta birimini 330 milyon euro karşılığında satın alımın gerçekleştiğini duyurmuştu.

Daha fazla güncel haber için; https://bugunfinans.com/category/guncel-haberler/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Altın fiyatının yükselişe geçmesini bekliyor

Published

on

By

Altın fiyatının yükselişe geçmesini bekliyor

Commerzbank Research’in bugün yayınladığı raporda spot altın fiyatının önümüzdeki haftalarda düşüş göstermesinin beklendiğini bildirdi. Altının onsu 1750 dolar seviyesine düşeceğini söyledi.

Altın fiyatının Fed’in attığı adımları yakından takip ettiğini belirten Commerzbank, Fed faiz indirimlerine başladığında altın fiyatının yeniden yükselişe geçeceğini öngördü.

Commerzbank, Fed’den ilk faiz indiriminin 2023’ün ikinci yarısında geleceğini de öngördü.

Spot altın şu sıralarda fiyatı 1775,77 dolar seviyesinde.

Continue Reading

Global

Petrol fiyatları düşüşte

Published

on

By

Petrol fiyatları düşüşte

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1,1 düşerek 81,73 dolarda seyrediyor. Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı ise yüzde 1,2 gerileyerek 76 dolardan işlem görüyor.

Dolardaki güçlenme dolarla fiyatlanan emtiaları daha pahalı hale getiriyor.

Avrupa ülkelerinin, Rusya’dan deniz yoluyla taşınan petrole ithalat yasağı ve varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulama kararları dün itibarıyla başladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, şirketlere tavan fiyatla petrol satışını yıl sonuna kadar yasaklamayı planladıklarını belirtti.

Pictet Varlık Yönetimi Araştırma Müdürü Jean-Pierre Durante küresel petrol talebinin gelecek yılın ilk yarısında da baskı altında kalmaya devam edeceğini söyledi. “Petrol piyasası kısa vadede dengeli kalmaya hazır görünüyor.” diye konuştu.

Öte yandan bugün Suudi Arabistan Asya için petrol fiyatlarında indirime gitti. Fiyatlar Mart’tan bu yana en düşül seviyeye düştü.

Continue Reading

Global

Motorine indirimi

Published

on

By

Motorine indirimi

Motorin fiyatlarına 69 kuruş indirim yapıldı. İstanbul’da motorin litre fiyatı ortalama 22,97 liradan satılıyor.

Uluslararası gelişmelerden etkilenen akaryakıt fiyatlarındaki düşüş devam ediyor.

6 Aralık 2022 itibariyle motorin fiyatlarına 69 kuruş indirim yapıldı. İstanbul’da motorin litre fiyatı ortalama 22,97 Türk lirasından satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20,17 liradan satılıyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans