Connect with us

Global

Nasdaq’a rakip geliyor

Published

on

nasdaq

BlackRock, Citadel Securities ve diğer yatırımcılar New York Borsası ve Nasdaq’a alternatif olmak isteyen Teksas Borsası’nı desteklemeye başladı.

Teksas Borsası CEO’su James Lee’nin LinkedIn’de paylaştığı gönderide Teksas Borsası 120 milyon dolar topladı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna kayıt belgelerini sunmayı planlıyor.

Lee, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada ise, Teksas borsasının NYSE ve Nasdaq’ta artan uyum maliyetlerinden kurtulmak isteyen şirketleri cezbetmeye çalışacağını söyledi.

Tamamen elektronik ortamda faaliyet gösterecek olan Teksas Borsası’nın (TXSE) merkezi Dallas’ta olacak.

Teksas Borsası’nın web sitesinde “Teksas Menkul Kıymetler Borsası, ABD’li ve küresel şirketlerin ABD sermaye piyasalarına erişimini sağlamaya odaklanacak ve halka açık şirketlerin ve borsada işlem gören ürünlerin büyüyen evreninin ticaretini yapmak ve listelemek için bir mekan sağlayacaktır.” açıklaması yapıldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans