Connect with us

Global

Petrolde yükseliş devam ediyor

Published

on

petrolk-vadeli.jpg

Petrolde yükseliş devam ediyor. Amerikan ham petrolü, Çarşamba günü gün içinde 26 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyesine yükseldikten sonra varil başına 75 doların üzerine çıkarken, Brent 80 doların üzerine çıktı. ABD stokları geçtiğimiz hafta 9 milyon varilden fazla düşüş yaşayarak tahminlerin altı katı düşerek Ekim ayından bu yana en düşük seviyesine indi.

Çin’de hükümet, bankaların zorunlu karşılık oranını iki hafta içinde azaltacağını açıklaması sonrası daha fazla destek önleminin gelebileceğinin sinyalini verdi.

Petrol bu ay dar bir aralığın dışına çıkmakta zorlandı. Kızıldeniz’de ticareti olumsuz etkileyen jeopolitik olaylar, OPEC dışı üreticilerden gelen ham arz büyümesinin güçlü kalacağı endişeleriyle dengelendi. Orta Doğu’da yaşanan riskleri hatırlatan ABD donanması, İran destekli Husi’lerin Yemen’de ateşlediği iki konteyner gemisine yönelik saldırıları önledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans