Connect with us

Global

Akaryakıt satışlarında gerileme

Published

on

Akaryakıt

Akaryakıtlarda Ekim ayında sektörün diğer göstergeleriyle uyumsuzluk dikkat çekti. TÜİK’in yayınladığı verilere göre Ekim ayında perakende satışlar yıllık yüzde 13,7 artış gösterirken, otomotiv yakıtı satışları aynı dönemde yıllık olarak yüzde 3,3 düşüş gösterdi.

Aylık bazda da aynı tablo görülen veride, perakende satışlar Ekim ayında iki aylık gerilemenin ardından yüzde 2’lik bir artış görülürken, otomotiv yakıtı satışları aylık bazda yüzde 0,3 düştü.

Otomotiv yakıtlarında gerileme izlenirken, otomotiv pazarında ise canlı bir talep görünümü söz konusuydu.

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin yayınladığı verilerine göre, Ekim ayında otomotiv pazarı yeni bir rekor kırarak 100 bin barajını aşmıştı. Ekim’de satışlar bir önceki yıla göre yüzde 55,4 artış göstermişti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans