Connect with us

Global

Altın 2.000 doların altında

Published

on

Altın 2.000 doların altında

Altın fiyatları yaptığı güçlü yükselişin ardından yatırımcıların kar realizasyonu ile Pazartesi günü düştü. Fakat küresel bankacılık krizi korkularının güvenli liman talebini yüksek tutmasıyla, geçtiğimiz hafta ulaştığı seviyelere yakın kaldı.

Külçe altın fiyatları, Amerika ve Avrupa bankaları arasındaki bir sonraki domino taşının düşeceği endişesiyle birlikte geçtiğimiz hafta 2.000 doların üzerine çıktı değerli maden bu yıl güvenli liman varlığı olarak doları büyük ölçüde geride bıraktı.

Bazı Fed yetkililerinin, bankanın, faiz oranlarını en az iki kez daha artırabileceğini söylemesinin ardından dolardaki hafif yükselişin de baskısıyla altın, Pazartesi günü bir miktar düşüş yaşadı.

Spot altın yüzde 0,2 düşüşle 1.974,54 dolara gerilerken Haziran ayında vadesi dolan altın vadeli işlemleri, yüzde 0,4 düşüşle 1.994,76 dolara indi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans