Connect with us

Global

Asya piyasaları FED mesajlarını farklı yorumladı

Published

on

Asya piyasaları FED mesajlarını farklı yorumladı

Kore Merkez Bankası faiz oranlarını, yaklaşık bir yıllık oran artışlarından sonra ilk kez ve beklentiler doğrultusunda yüzde 3,5 seviyesinde tuttu. Kararın ardından Güney Koreli Kospi yüzde 1,1 Samsung Electronics ise yüzde 1,8 yükseliş gösterdi.

Japon piyasaları, İmparator’un doğum günü nedeniyle Perşembe günü kapalı olacak.

S&P/ASX 200 yüzde 0,28 düşüş gösterdi. Hong Kong’da Hang Seng endeksi ise yüzde 0,4 arttı. Hang Seng Tech endeksi de yüzde 0,37 artış gösterdi.

Çin’de ise Shenzhen Bileşeni kesirli bir düşüş yaşarken, Şanghay Bileşik de yüzde 0,25 artış gösterdi.

Hong Kong ve Singapur’un tüketici fiyat endekslerini yayınlaması beklenirken, Singapur’un TÜFE’sinin Ocak ayı için yüzde 7,1 olarak gelmesi bekleniyor.

Bir gecede, ABD piyasaları çarşamba gününü düşüşle kapattı ve S&P 500 en dikkat çekici şekilde üst üste dördüncü gününde kayıp kaydetti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması da günü düşüşle kapattı, ancak Nasdaq Bileşik trendi tersine çevirdi ve yüzde 0,13 artışla kapattı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans