Connect with us

Global

Twitter davası Eylül’de görülecek.

Published

on

Twitter ile Elon Musk arasında arasındaki dava, Delaware Chancery Mahkemesi kararına göre Ekim ayında başlayacak.

Twitter’ın istediği oldu

Delaware Chancery Mahkemesi’nin yargıcı, Twitter (TWTR) ile Elon Musk arasındaki davanın Ekim ayında 5 günlük bir duruşma ile başlama kararı verdi. Twitter, davanın Eylül ayında görülmesini talep etmişti. Elon Musk’ın avukatları ise hazırlanmak için ek süre talep ederken davanın Şubat 2023’e ertelenmesini talep etti. Davada çıkan ilk sonuç ise, Twitter lehine gerçekleşmiş oldu.

Sonuç olarak davanın baş yargıcı Kathaleen McCormick, Twitter’ın halka açık bir şirket olmasından dolayı dava ile ilgili belirsizlikten meydana gelebilecek olası bir zarara karşılık davanın hızlı bir şekilde görülmesine karar vermiş oldu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için resmi başvurusunun ardından Twitter yönetimi, bu satın almayı onaylamıştı. Ardından Elon Musk, Twitter’daki sahte hesapların raporlanandan daha yüksek oranda olduğunu söyleyerek satın alma sürecini askıya aldığını duyurmuştu.

Elon Musk, sahte hesapların raporlanandan fazla olduğunu iddia etti

Geçtiğimiz günlerde ise Elon Musk, satın alımdan vazgeçtiğini duyurdu. Twitter, bu karar üzerine şirketin zarar göreceği iddiasıyla Elon Musk’ın satın alma sürecine devam etmesini istedi, ancak olumsuz cevap aldı. Böylece Twitter yönetimi, Elon Musk’a karşı şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle dava açmak istedi.

Elon Musk, yapılan satın alma sözleşmesine göre Twitter için hisse başına 54,2 dolar ödemesi gerekiyordu. Buna göre toplamda 44 milyar dolarlık bir satın alma fiyatı belirlenmişti.

Elon Musk ise kendisini sosyal medya devinin sahte hesaplar hakkında gerçek bilgiyi vermeyerek anlaşmayı ihlal ettiği şeklinde savunuyor. Musk, Twitter üzerinden yaptığı son yorumlarda istediği gerçek kullanıcı raporlarının şimdi mahkeme sürecinde açıklamak zorunda kalacaklarını söyledi. Dünyanın en zengin insanı, ayrıca Twitter’ın son zamanlarda şirketin tecrübeli çalışanlarının kendisine bilgi verilmeden işten çıkarılmasını da bir anlaşma ihlali olarak görüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans