Connect with us

Global

Konteyner fiyatları 15 bin dolara çıktı

Published

on

Korkmaz Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Korkmaz Bloomberg yayınında Çin’de konteyner fiyatlarının 15 bin dolar seviyesine yükseldiğini söyledi. Korkmaz bu durumun Türkiye lehine olduğunu belirtti.

Korkmaz Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Korkmaz konteyner fiyatlarından dolayı Türkiye’nin Çin’e karşı rekabet üstünlüğü kazandığını, yüksek fiyatlardan dolayı Avrupa’daki birçok tedarikçinin Türkiye’yi fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Bloomberg HT yayınına katılan Korkmaz, konteyner fiyatlarının 15 bin dolar seviyesine çıktığını belirterek şunları söyledi:

Pandemi sürecinde Türkiye, Çin’e karşı rekabet üstünlüğü kazandı. Bunun en büyük sebebi konteyner fiyatlarındaki yüksek artışlar oldu. Yani pandemiden önce yaklaşık 1.500 dolara Çin’den buraya konteyner fiyatı alırken, bu fiyatlar 15 bin dolarlara çıktı. Avrupa için de benzer fiyatlar söz konusu. Bu durum Avrupa’daki birçok tedarikçinin Türkiye’yi tercih etmesine sebep oldu.

KAYNAK: “Konteyner fiyatları 15 bin dolara çıktı”- (bloomberght.com)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans