Connect with us

Global

İngiltere Merkez Bankası’ndan karamsar değerlendirme

Published

on

İngiltere Merkez Bankası, emtia fiyatlarındaki artışın dünyada enflasyonu tetiklemesiyle birlikte küresel ekonomik görünümün önemli biçimde kötüleştiğini söyledi.

Banka bugün yayımladığı finansal istikrar raporunda enerji ve hammadde maliyetlerindeki volatilitenin gelecekte ekonomik şoklara neden olabileceğinin altını çizdi.

Raporda ‘derin resesyon’ ihtimalinin değerlendirileceği 2022 yılı banka stres testlerinin Eylül’de başlayacağı, sonuçlarının 2023 yılı ortasına kadar duyurulacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
VARLIK BARIŞI TMBB’DE KABUL EDİLDİ

Raporda ayrıca enflasyon ve borçlanma maliyetlerindeki artışa rağmen birçok hane halkının mali durumunun iyi durumda olduğu söylendi. Yüksek faiz ve girdi fiyatları, zayıf ekonomik büyüme ve devam eden tedarik zinciri sıkıntılarının kurumsal karlılıklara baskı yapmaya devam edeceği vurgulandı.

Banka, enflasyonist baskıların Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle daha da derinleştiği, fiyat artışlarının hane halkının reel gelirlerine baskı yaptığı da dile getirildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans